Metody depilacji

Depilacja woskiem


Depilacja woskiem jest bardzo popularną metoda usuwanie zbędnego owłosienia. Jest to szybki i skuteczny sposób usuwania zbędnego owłosienia. Efekt zależy od tempa wzrostu włosków. Najczęściej zabieg trzeba wykonywać co 4-6 tygodni.
Depilacja woskiem – jak wygląda zabieg


Skuteczność zabiegu depilacji woskiem zależy w dużej mierze od długości włosków. Najlepiej, gdy mają one od 5 mm do 1 cm.

W dniu zabiegu należy zrezygnować z balsamów, maseł i kremów – wszystko po to, aby zwiększyć skuteczność wosku.

Kosmetyczna przed przystąpieniem do nakładania wosku odtłuści Twoją skórę. Następnie nałoży wosk. Można to robić za pomocą szpatułki lub specjalnego aplikatora. Wprawiona kosmetyczka zadba o to, aby depilacja była skuteczna i jak najmniej bolesna. Na koniec skórę należy zdezynfekować i nałożyć łagodzący balsam.
home_cafe_sep3

Plusy depilacji woskiem

 • Tania metoda depilacji
 • Efekt utrzymujący się prze około miesiąc
 • Szybki zabieg
home_cafe_sep3

Minusy depilacji woskiem

 • Dość bolesna metoda depilacji
 • Po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona


Wosk do depilacji dzieli się na twardy i miękki. Wosku twardego używa się do depilacji bezpaskowej. Jest ona doskonała dla osób wrażliwych na ból, dlatego poleca się ja do usuwania zbędnego owłosienia z pach i okolic bikini. Depilacja paskowa, czyli taka z użyciem wosku miękkiego jest doskonała do dużych partii, na przykład nóg czy ramion.

Depilacja cukrowa


Depilacja cukrowa to jedna z najstarszych metod depilacji. Pasty cukrowej używały już mieszkanki starożytnego Egiptu. Jest to delikatna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Można ją stosować nawet w przypadku problemów z naczynkami.
Przepis na pastę cukrowa jest prosty: wystarczy cukier, woda i sok z cytryny.
Banalnie proste, prawda?
Depilacja cukrowa – jak wygląda zabieg


Depilacja pastą cukrowa przypomina zabieg przy użyciu wosku. Jednak fragment pasty odrywa się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, dlatego jest to metoda znacznie delikatniejsza. Depilację cukrową można wykonać na dwa sposoby. Metoda na zimno polega na rozgrzaniu w dłoni odrobiny pasty i rozprowadzeniu jej na skórze. Metoda na ciepło wymaga podgrzania w kąpieli wodnej i wykorzystania pasków materiału.

Przed zabiegiem warto odpowiednio się przygotować. Włoski, tak jak w przydatku depilacji cukrowej powinny mieć od 0,5-1 cm długości. Przed zabiegiem warto odtłuścić skórę. Przyczepność wosku można zwiększyć stosując zwykłą mąkę ziemniaczaną.
home_cafe_sep3

Plusy depilacji pastą cukrową

 • Delikatna metoda depilacji
 • Efekt utrzymuje się przez około miesiąc
 • Naturalne składniki
home_cafe_sep3

Minusy depilacji pasta cukrową

 • Musisz przeznaczyć trochę czasu na zabieg
 • Sok z cytryny może rozjaśniać skórę


Depilacja cukrowa to metoda polecana dla osób ceniących naturalne rozwiązania. Do przygotowania pasty wykorzystuje się tylko trzy proste składniki: cukier, woda i sok z cytryny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby te mieszankę nieco wzbogacić. Możemy spotkać pasty cukrowe z woda różaną i olejkami eterycznymi.

Depilacja laserowa


Depilacja laserowa to gwarancja trwałego pozbycia się zbędnego owłosienia. Wystarczy kilka zabiegów, aby móc cieszyć się idealnie gładką skórą!
Depilacja laserowa trwale usuwa zbędne owłosienie.
Jeden zabieg znacząco zmniejsza ilość włosków, po kilku seriach po zbędnym owłosieniu nie ma śladu.
Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg


Zabieg depilacji laserowej, jeżeli jest przeprowadzany przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu – jest bezpieczny dla skóry. Najnowocześniejszy laser Palomar Vectus umożliwia dobranie odpowiedniej mocy wiązki- tak aby zabieg był skuteczny i nie poparzył skóry.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja dermatologiczna!

W dniu zabiegu nie należy stosować kremów i balsamów, skóra powinna być sucha i oczyszczona. Dzień przed należy depilowany obszar ogolić przy użyciu maszynki.

Sam zabieg trwa zaledwie chwilę ( w zależności od depilowanego obszaru).
home_cafe_sep3

Plusy depilacji laserowej

 • Najskuteczniejsza metoda depilacji
 • Szybki zabieg
 • Komfort i bezpieczeństwo
home_cafe_sep3

Minusy depilacji laserowej

 • Warto zapoznać się z listą przeciwwskazań
 • Po depilacji należy zrezygnować z opalania się


Warto poszukać gabinetu, który oferuje zabiegi przeprowadzane najnowocześniejszym sprzętem. Dzięki temu depilacja jest bezpieczna, skuteczna i komfortowa.

Depilację laserowa polecamy także osobom, które walczą z problemem wrastających włosków.

Golenie i depilator


Maszynki do golenia i depilator to najpopularniejsze metody usuwania zbędnego owłosienia. Maszynka gwarantuje natychmiastowy efekt, ale na krótką. W przypadku depilatora musimy liczyć się z tym, że jest to dość bolesny zabieg.
Depilacja i golenie


Golenie nie jest depilacją. Maszynka ścina włosek równo z powierzchnią skóry, jednak po 2 dniach efekt znika. Do golenia warto używać dobrych kosmetyków: pianek, żeli i balsamów. Sama maszynka także nie powinna być przypadkowa. Warto kupić taką z paskiem nawilżającym i większą liczbą ostrzy.

Obecnie oferta depilatorów jest ogromna. Bardzo funkcjonalne są depilatory na akumulator. Sporym ułatwieniem jest także wbudowana latarka- dzięki temu dostrzeżemy włoski, których nie złapały pęsety.
home_cafe_sep3

Plusy

 • Bardzo szybka metoda pozbycia się zbędnego owłosienia
 • Tani sposób
home_cafe_sep3

Minusy

 • Krótkotrwały efekt - w przypadku używania maszynek jednorazowych
 • Bolesna metoda - w przypadku depilatora


W przypadku maszynek i depilatora kluczowa rolę odgrywa odpowiednia dezynfekcja. Dzięki temu unikniemy poważnych problemów ze skórą. Po ogoleniu i depilacji warto zastosować kremu i balsamy łagodzące.