Liposukcja nieinwazyjna

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Bydgoszcz
25 sierpnia, 2019
Laserowe usuwanie owłosienia Toruń -depilacja laserem medycznym
Skuteczne usuwanie owłosienia – Depilacja laserem medycznym
4 września, 2019

Liposukcja nieinwazyjna

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, którego celem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywane są liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na podzieleniu zbędnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród pań, choć nie przy każdym z zabiegów efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad i bada ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najważniejszych z nich należą nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie wskazana dla osób, które pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale też korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, aby można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, żeby przeszły w stan płynny i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnym procesom metabolicznym i zostaje wydalona w ciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma też pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest stosowana do oddzielenia tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie dobry w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Rozbite komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są widoczne w przeciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe oraz jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg trwa około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie skóry tam, gdzie były wkłuwane igły. Dobrze jest też po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy wydalenie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tkanki tłuszczowej, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej widoczne efekty pojawiają się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który właściwie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla zachowania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.