Depilacja woskiem


Depilacja woskiem jest bardzo popularną metoda usuwanie zbędnego owłosienia. Jest to szybki i skuteczny sposób usuwania zbędnego owłosienia. Efekt zależy od tempa wzrostu włosków. Najczęściej zabieg trzeba wykonywać co 4-6 tygodni.
Depilacja woskiem – jak wygląda zabieg


Skuteczność zabiegu depilacji woskiem zależy w dużej mierze od długości włosków. Najlepiej, gdy mają one od 5 mm do 1 cm.

W dniu zabiegu należy zrezygnować z balsamów, maseł i kremów – wszystko po to, aby zwiększyć skuteczność wosku.

Kosmetyczna przed przystąpieniem do nakładania wosku odtłuści Twoją skórę. Następnie nałoży wosk. Można to robić za pomocą szpatułki lub specjalnego aplikatora. Wprawiona kosmetyczka zadba o to, aby depilacja była skuteczna i jak najmniej bolesna. Na koniec skórę należy zdezynfekować i nałożyć łagodzący balsam.
home_cafe_sep3

Plusy depilacji woskiem

  • Tania metoda depilacji
  • Efekt utrzymujący się prze około miesiąc
  • Szybki zabieg
home_cafe_sep3

Minusy depilacji woskiem

  • Dość bolesna metoda depilacji
  • Po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona


Wosk do depilacji dzieli się na twardy i miękki. Wosku twardego używa się do depilacji bezpaskowej. Jest ona doskonała dla osób wrażliwych na ból, dlatego poleca się ja do usuwania zbędnego owłosienia z pach i okolic bikini. Depilacja paskowa, czyli taka z użyciem wosku miękkiego jest doskonała do dużych partii, na przykład nóg czy ramion.