Depilacja cukrowa


Depilacja cukrowa to jedna z najstarszych metod depilacji. Pasty cukrowej używały już mieszkanki starożytnego Egiptu. Jest to delikatna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Można ją stosować nawet w przypadku problemów z naczynkami.
Przepis na pastę cukrowa jest prosty: wystarczy cukier, woda i sok z cytryny.
Banalnie proste, prawda?
Depilacja cukrowa – jak wygląda zabieg


Depilacja pastą cukrowa przypomina zabieg przy użyciu wosku. Jednak fragment pasty odrywa się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, dlatego jest to metoda znacznie delikatniejsza. Depilację cukrową można wykonać na dwa sposoby. Metoda na zimno polega na rozgrzaniu w dłoni odrobiny pasty i rozprowadzeniu jej na skórze. Metoda na ciepło wymaga podgrzania w kąpieli wodnej i wykorzystania pasków materiału.

Przed zabiegiem warto odpowiednio się przygotować. Włoski, tak jak w przydatku depilacji cukrowej powinny mieć od 0,5-1 cm długości. Przed zabiegiem warto odtłuścić skórę. Przyczepność wosku można zwiększyć stosując zwykłą mąkę ziemniaczaną.
home_cafe_sep3

Plusy depilacji pastą cukrową

  • Delikatna metoda depilacji
  • Efekt utrzymuje się przez około miesiąc
  • Naturalne składniki
home_cafe_sep3

Minusy depilacji pasta cukrową

  • Musisz przeznaczyć trochę czasu na zabieg
  • Sok z cytryny może rozjaśniać skórę


Depilacja cukrowa to metoda polecana dla osób ceniących naturalne rozwiązania. Do przygotowania pasty wykorzystuje się tylko trzy proste składniki: cukier, woda i sok z cytryny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby te mieszankę nieco wzbogacić. Możemy spotkać pasty cukrowe z woda różaną i olejkami eterycznymi.